|
Visit EU   Home   Call of Duty: Modern Warfare 3 1on1 2on2 Team  
previous  1-25 ]26-50 ]  next
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα MW3

Author Posting
Όσοι θα παρατηρήσατε, έχει ήδη δωθεί online το εξής news
http://www.esl.eu/gr/mw3/news/182606/
το οποίο είναι το 1ο από μια σειρά από news που θα αφορούν το Πρωτάθλημα και τα οποία θα βγούνε εντός των επόμενων ημερών.

Μετά από όλα τα γνωστά που έχουν γίνει σχετικά με το admin team, τα οποία πλέον τα γνωρίζετε όλοι, οι διαδικασίες και ότι απαραίτητο ήδη ξεκινήσαν και θα συνεχίζονται από όσους είναι ήδη υπεύθυνοι στο χώρο του ESL, με παράλληλες προσπάθειες να βρεθούνε επιπλέον άτομα.

Επειδή όμως αυτή η διαδικασία μπορεί να είναι χρονοβόρα και μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος, να μην έχουν βρεθεί επιπλέον άτομα, θεωρούμε σωστό να συμβουλευόμαστε παράλληλα τις ομάδες που θα συμμετέχουν για τα σχετικά που τους αφορούν. (κανόνες, τρόποι εγγραφής κ.ά.)

Για αυτό το λόγο θα δημιουργηθεί ένα invited forum στο οποίο θα υπάρχουν μέλη (όχι απαραίτητα αντιπρόσωποι) από τις ομάδες που θα συμμετέχουν. Εαν είστε διατεθημένοι να δίνετε το feedback σας - θετικό ή αρνητικό - καλό θα ήταν να επιβεβαιώσετε εδώ τη συμμετοχή σας, ώστε να σας σταλούν τα invites και επιπλέον αν υπάρχουν users που θα θελήσουν να συμμετέχουν μπορείτε να το δηλώσετε και θα σας ενημερώσουμε αν μπορείτε να λάβετε μέρος και εσείς.

Προς το παρόν και σύμφωνα με αυτό που έχουμε δει από το community του CoD και ειδικότερα του MW3, καλούμε τους εξής users σε αυτό το invited forum:

(χωρίς να παίζει ρόλο η σειρά)

1) Dimokritos OK  (EpsilonGR(EVO))

2) IRonhide & Skegeo (team GSF) OK 

3) Rayan OK (EpsilonGR)

4) destRo OK (LF)

5) RagnaRok & (esl admin) George από ΑΕΟΝ. OK 

6) Alexopus6 OK (Slow and Low) (μιας που από όσο ξέρω ο Skal- είναι inactive)

7) Tέλος αν ενδιαφέρεται κάποιος για να δίνει feedback και βοήθεια εξίσου και κάποιος από τους GROF.

Παρακαλώ απαντήστε όσο πιο σύντομα γίνεται, ευχαριστώ. emoticon-grin

-- 
If you know your enemies and know yourself, you can win a hundred battles without a single loss
quote ] 
Αν είναι εύκολο θα ήθελα κι εγώ ένα Invite ;) Thanks.
quote ] 
Rayan + caRLito apo EpsilonGR

-- 
ESL Greece CoD: BO / MW3 /
quote ] 
Nai animaz no prob, se eixa hdh anaferei apla ematha pos eixate paei se /eu team mazi me ton winterstorm, opote pisteva pos mporei na min endiaferesai gia to panellinio. ;) Done loipon, an thes na sinisfereis ;)

Oso gia tous Rayan Carlito done eksisou guys emoticon-grin ;)

-- 
If you know your enemies and know yourself, you can win a hundred battles without a single loss
quote ] 
kai egw mesa eimai.
quote ] 
9a i9ela k egw invite(dn eimai se kanena team)
thx <3
quote ] 
αν υπαρξει καπιο προβλημα με τον Skegeo λογο δουλειας θα μπορουσα και εγω
quote ] 
Ok από εμένα.

-- 
U Feel lucky Punk?
quote ] 
Οκ και απο μένα παιδιά!
quote ] 
Ok kai apo emena & Ragnarok.
quote ] 
Οκ και απο εμένα και συγνώμη για την καθυστέρηση του Reply.
quote ] 
np fysika siga ti kathisterisi, oloi ok pros to paron. Gia pairetero stis epomenes meres ;)

-- 
quote ] 
Με ποιον τροπο θα ενημερωθουμε L.orD? Aπλα για να εχω στα υποψινemoticon-grin
quote ] 
υπαρχει ηδη στο forum το invited channel.
quote ] 
Opos eipe kai o Dimokritos yparxei hdh to invite forum.
http://www.esl.eu/gr/mw3/forum/2819/27361/

To allaksa pleon tha lamvanete kai mail se kathe new posting, opote mi spammarete emoticon-tongue

-- 
quote ] 
9a i9ela k egw invite gia na antiprosopeusw to neo m team(team shockline)
thanks
quote ] 
Χαιρετε και απο εμενα καινουργιος στο EsL αλλα φανατικος στην κονσολα pS3,τωρα αυτο που θελω να μαθω ειναι επειδη ειμαι και κοινουργιος και δεν γνωριζω πως λειτουργη το EsL, ειναι αν οντως υσχιει το πρωταθλημα στο pS3 Mw3 και αν ναι ορισμενες ρυθμισεις δεν ειναι εντελως διευκρινησμενες Π.Χ.Mode game: Core,Rounds,K.A.

Επισης ειναι με αγωνιστηκες/brackets η υπαρχει καποια ημερομηνια που τελειωνει το πρωταθλημα....Επειδη εχει μπει ενα κοινο που δεν γνωριζει καλα το Pc-Game ειναι ποιο απλα σε settings στο Ps3 και ολα αυτα που διαβασα στα Settings και γενικα φερνει πολλες αποριες και μπορει να φανουμε γολγοθας για καποιον που θελει να συμμετεχει στο πρωταθλημα με την ομαδα του...αλλα ειναι φανατικος στο pS3__

Mαζευω την ομαδα μου για την συμμετοχη στο Ps3 Mw3 Team___ Πιστευω να υπαρχουν και αλλες συμμετοχες___διοτι δεν ειδα τιποτα σε καποιο Ladder αλλη συμμετοχη (Εκτος αν δεν φαινετε!!!)

Αυτα απο εμενα

Με εκτιμηση
Greek_SkiiLz
By MoLwn LaVe Team
quote ] 
Καλησπέρα Greek_SkiiLz φυσικά και ισχύει το πρωτάθλημα για κονσόλες PS3 και Xbox 360. Τα settings - rules που θα αφορούν τις κονσόλες και θα πρέπει να γνωρίζετε θα αναρτηθούν εντός της εβδομάδος. Ladder δεν υπάρχει τουλάχιστον προς το παρόν για κονσόλες παρά μόνο για Pc ,χωρίς βέβαια αυτό να αποκλείει την ύπαρξη του στην πορεία μετά από ένα επιτυχημένο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Εσείς προς το παρον δημιουργήστε τα Teams στο ESL κάντε και την εγγραφή σας στο πρωτάθλημα και θα ενημερωθείτε σύντομα για settings rules κλπ.

-- 
quote ] 
Καλησπέρα και στον 1ο κονσολά που έκανε επίσημο post ;)
Greek_SkiiLz emoticon-grin

Για να μη πολυλογώ, πάνω κάτω είναι όπως στα είπε ο Rayan. Απλά να διευκρινήσω πως το πρωτάθλημα θα είναι με αγωνιστικές, δλδ. γκρουπς αρχικά με βαθμολογία κλπ. και μετά θα περάσετε σε φάση τελικών, brackets κλπ. όπως ανέφερες. Τώρα απλά υπάρχει ένα dummy cup στο οποίο κάνετε εγγραφές.

Να παραθέσω και ένα κομμάτι από απάντησή μου σε άλλον ένα φίλο που μίλησε για κονσόλες, στο άρθρο σχετικά με τις εγγραφές,

"...Άλλωστε και τα 3 γίνονται από μία διοργανώτρια αρχή, οπότε δίνεται το ίδιο βάρος σε όλα. Το μόνο κακό είναι πως δεν υπάρχει η ίδια εμπειρία με τις κονσόλες όπως με τα PCs, οπότε αναγκαστικά θα γίνουν και περισσότερα λάθη ή παραλείψεις. Σε καμία πάντως περίπτωση δε το αφήσαμε στη τύχη, απλά κάποια πράγματα μπορεί να μας διέφυγαν, τα οποία όμως πάντα υπάρχει το περιθώριο να διορθωθούν προς το καλύτερο."

Οπότε ότι πληροφορίες και παρατηρήσεις μας κάνετε τις λαμβάνουμε υπόψι. ;) Επίσης να σε καλέσω εξίσου στο invited forum, για να μας πεις και εσύ την άποψή σου εκ μέρους της ομάδας σου.

Invite πέρα από τον Greek_SkiiLz, έχει λάβει και ο RoachakoC αλλά και ο 2ος κονσολάς της παρεάς emoticon-tongue  ixAniihilateZzZ.

ΥΓ: Greek_SkiiLz, σου έχω στείλει email σχετικά με την εγγραφή της ομάδας σου αλλά και με το invited forum.

-- 
quote ] 
Γεια σας και απο τον 3ο κονσολα... καινουριος κι εγω στο esl οποτε αν μπορουσατε να με ψιλοκαθοδηγησετε αν και νομιζω πως απο τις συζητησεις τα εχω καταλάβει τα περισσοτερα... δημιουργω κι εγω μια ομαδα... και το μονο που δε καταλαβα ειναι πως θα διοργανωνονται οι αγωνες μεταξυ των ομαδων... διαφωτιστε με οσο μπορειτε. ευχαριστω!
quote ] 
Καλησπέρα και στον νέο κονσολά της παρέας εφόσον δημιουργήσετε τα profile σας, βεβαιωθείτε ότι έχετε δηλώσει και το gameaccount σας δηλ. το PSN ID.

Κατόπιν δημιουργήστε το Team σας στο ESL και κάντε την εγγραφή σας στο πρωτάθλημα εδώ. http://www.esl.eu/gr/mw3/sd/ps3_registration/signup/ .

Oσον αφορά τον τρόπο διεξαγωγής του Πρωταθλήματος θα τον βρείς στους γενικούς κανόνες όπου αναγράφεται αναλυτικά εδώ. http://www.esl.eu/gr/mw3/sd/ps3_registration/leagueinfo/

Για τα  settingsrules  PS3 της διοργάνωσης θα ενημερωθείτε σύντομα καθώς θα προκύψουν κάποιες αλλαγές. Μπορείτε ωστόσο να γράψετε την δική σας άποψη όσον αφορά τα settings- weapons κλπ, στο αντίστοιχο topic του φόρουμ για να ληφθούν υπόψιν.

(edited links) 

-- 
edited by moderator   
quote ] 
eMpK από ότι διαπίστωσα δεν έχει καταλάβει πως θα γίνονται οι αγώνες.

Λοιπόν αρχικά όπως διάβασες οι τελικοί σε lan(μπορεί και ορισμένες αγωνιστικές) και οι υπολοίποι αγώνες από τα σπίτια μας.

Lan Games:
Θα βγει ανακοίνωση για το που πότε πως και τα λοιπά. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι θα γίνουν στην αθήνα και μπορεί και στην θεσαλλονικη

Online Games:
Κατώ δεξιά σου λέει κάπου Matches. Εκεί μόλις ξεκινήσει το πανελλήνιο αυτόματα αν πας το ποντίκι πανώ στο Matches θα σου πετάξει όλες τις αγωνιστικές με ημερομηνίες,ώρες, maps, και τον αντίπαλο.

Τώρα όταν φτάσει η στιγμή να ξεκινήσει ένας αγώνας πρέπει να ακολουθήσεις μια απλή διαδικασία (την οποία δεν την γνωρίζω μιας και δεν έχω παίξει σε consoles emoticon-tongue). Ζήτα από κάποιον admin να σου εξηγήσει βήμα-βήμα τι να κάνεις για να μην πάρει η ομάδα σου πόντους ποινής.

Καλό θα ήταν να έχετε διαβάσει όλοι τους κάνονες του πρωταθλήματος προσεχτικά προς αποφυγεί penalty points.

ελπίζω να μαζευτούν ομάδες για τις κόνσολες αλλά και για το PC!
quote ] 
Καλό το ερώτημα.
Απορώ όμως τη περιμένετε για να κάνετε  εγγραφή ?
Όσες είναι ήδη ενεργές ομάδες στο ESL Ladder θα έπρεπε να έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή τους ώστε να φαίνεται ότι κάτι προχωράει .

-- 
quote ] 
οκ παιδες. ευχαριστω!! τους κανονες και τους ποντους ποινης τους διαβασα.
quote ] 
k gia mena ena invite paidia!!!!
quote ] 
previous   1  -  25   next

Reply

• 3.188 Users Online
  • 4.756.940 Registered Users
  • 2.078.450 Active Users
  • 1.015.560 Teams Total
  • 2.462 Matches Yesterday
  • 22.034.800 Matches Total
  • More stats