|
Pomoc s výběrem RAM

Author Posting
Zdravím,

potřeboval bych od nějakých znalců poradit jaké operační paměti RAM si mám do své pc sestavy koupit nebo sehnat. Sestava je dost stará, takže nepředpokládám, že se ještě prodávají.

Má sestava je:
http://www.czc.cz/acer-power-s285-ps-p85c0-c03/41837/produkt

Tyto jsem zkoušel a nefungovali:
http://www.czc.cz/patriot-sign...32015722=s184-Pin+DDR+DIMM

při načítání windowsu to dlouze tůtlo a restartovalo se, pořád dokola.

Pokud víte někdo o někom kdo má RAM do této sestavy, ať se ozve.

Díky, iLeGaL
quote ] 
Dle parametrů kompu jsou tto správné paměti. Jestli máš ty paměti ještě k dispozici tak jedna otázka a jeden návrh.

Otázka: dal jsi tam jen ty nové paměti nebo jsi je přidal? Mohly se totiž pohádat mezi sebou a proto se nespustit. Stává se to.

Návrh: mít jen nové paměti umístěné ve slotu a před spuštěním kompu resetovat BIOS buď tím, že použiješ jumper pro reset CMOS nebo na desce najdeš malou kulatou baterku, odpojíš komp od elektriky a baterku na chvíli vytáhneš. 

To, že se ti restartuje komp může být způsobeno tím, že BIOS má pevné nastavení pro RAMku, se kterým si nové RAMky nedokážou poradit.
quote ] 
Děkuju že si napsal.

Jinak mám pouze 2 sloty, ale ramky jsem zkoušel samotné i v kombinaci se starými. Nové to nenačetlo, když byla zapojená jen jedna nová a jedna stará (PC se v kombinaci zapnul).

Restartovat BIOS jsem nezkoušel, pouze jsem podle návodu v BIOSu nastavoval časování nových ramek.

Bohužel už k dizpozici ty nové ramky nemám, ale brzy tam budu zkoušet jiné, tak zkusím resetnout ten BIOS, snad to zabere.

Nezbývá mi asi nic jiného, než zkoušet různé typy emoticon-sad
quote ] 
Flash biosu by možná pomohlo emoticon-grin
quote ] 
Ocelot I-I_I-I wrote:
Flash biosu by možná pomohlo emoticon-grin

taky mě to napadlo, ale jestli na tohle najde zprávnej bios tak klobouk dolu emoticon-smile ale možnost asi jediná
quote ] 
btw no-offence ale kupovat do sestavy jejiz hodnota je sotva 800-1000 ramky za 1200,- ? trosku op nemyslis emoticon-smile

-- 
Its not about following the crowd, its about creating path that the crowd will follow
quote ] 
codiown wrote:
btw no-offence ale kupovat do sestavy jejiz hodnota je sotva 800-1000 ramky za 1200,- ? trosku op nemyslis emoticon-smile

Cena PC je 800-1 000kč, ale mám tam tuto grafickou kartu
http://prodej-elektroniky.cz/?...menu=katalog&id=181564
za 1 500kč, takže asi neumím počítat, a rozjedu na tom hry jako Metro 2033, podle mě na kancelářský pc nejvýkonější své třídy na to, že je 6-7 let starý ;-)
quote ] 
codiown wrote:

www.187ci.com  ! emoticon-smile Ty ještě žiješ ?emoticon-tongue
quote ] 

Reply

• 5.298 Users Online
  • 4.883.860 Registered Users
  • 2.134.370 Active Users
  • 1.033.720 Teams Total
  • 1.504 Matches Yesterday
  • 22.259.900 Matches Total
  • More stats
Searchtags

Electronic Sports League rendertime: 0.47s (not_cached) host: eslphp6