|
ESL A-Series vysvetľuje II: Bodový Systém
Sme späť s časťou II našeho A-Series prehľadu. Vo štvrtok sme predstavili základný rámec našej novej A-Series, divízie. Dnes sa dozviete, ako sa bude pohybovať vo vnútri a medzi týmito divíziami. Ak chcete získať istotu a povýšenie budete potrebovať body, body, body.

Cesta na vrchol v A-Series začína s 0 bodmi. Toto je niečo ako východiskový bod a spodnom riadku. Bez ohľadu na to, koľko strát budete musieť strpieť nikdy sa nedostane pod nulu. Bodový systém je navrhnutý tak, že budete aj naďalej zbierať body v dlhodobom horizonte, aj keď stratíte niečo viac ako polovica vašich zápasov.

V zásade existujú štyri možnosti ako vyhrať alebo stratiť body: víťazstvo, prehra, predvolená prehra alebo remíza.

Víťaztvo
Víťazný zápas vám prinesie 20 - 30 bodov v závislosti na sile vášho súpera. Ak majú oba tímy v tabuľke rovnaký počet bodov v A-Series dostanete 25 bodov. Čím lepší súper, tým viac bodov získate.

Prehra
Prehra vás bude vždy stáť 20 bodov. To zaručuje plynulý postup pre účastníkov s víťazným pomerom nad 50% a odmeňuje aktivitu. Ak sa vám podarí vyhrať väčšiu časť svojich zápasov, nemusíte sa báť ani tímov ktoré hrajú masovo.

Remíza
10 bodov sa rozdelí medzi oba tímy ak zápas skončí remízou. Toto rozdelenie závisí na príslušných bodoch v rebríčku. Oba tímy alebo hráči majú rovnaký počet bodov? Oboja dostanú 5 bodov! Tím A má viac? Tím A dostane 4 body a Tím B 6 bodov. To môže vyzerať príliš málo, ale je to porovnateľné so ziskom po jednom víťazstve a jednej strate.

Predvolená prehra
Každý, kto sa neukázal na zápas, alebo vážne poruší pravidlá 25 bodov. Podľa nás by takéto správanie malo byť potrestané viac ako prehra, ktorá je prirodzenou súčasťou (e)sportu. Avšak, predvolený víťaz nebude potrestaný a dostáva/udrží si 20 - 30 bodov ktoré by aj tak dostali.

Máte nejaké otázky?

Prosím, neváhajte nám zanechať otázky alebo pripomienky týkajúce sa vytvárania zápasov (Matchmaking). V najbližších dňoch vám predstavíme viac podrobností o A-Series:

lao, Monday, 24/09/12 11:48
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed
 
  • 2.973 Users Online
  • 5.474.800 Registered Users
  • 2.369.920 Active Users
  • 1.152.850 Teams Total
  • 2.415 Matches Yesterday
  • 23.135.900 Matches Total
  • More stats
Searchtags

Electronic Sports League rendertime: 0.72s (not_cached) host: eslphp7