|
Report: ASUS Finals II.
Druhou prosincovou sobotu proběhlo v Brně další pokračování velkolepé herní show s názvem ASUS FINALS, která zaznamenala rekordní návštěvu. Do moravské metropole zamířili tentokrát na vyvrcholení nejdotovanější české soutěže v PC hrách hned čtyři nejlepší hráči populární strategie StarCraft 2 a legendární střílečky Quake Live, aby před zraky plného sálu s 300 diváky soupeřili o mistrovský titul a věcné ceny v celkové hodnotě 80 000 Kč.

Report z akce:


Kromě komentovaných zápasů s projekcí na plátno byl pro diváky tradičně připraven bohatý doprovodný program a soutěže. K vidění byl nejvýkonnější herní stroj ASUS Tytan, na kterém se v kombinaci s kvalitním volantem Logitech G27 závodilo v populárním DIRT 3. Návštěvníci si take mohli vyzkoušet herní novinky včetně Call of Duty Modern Warfare 3 nebo Zaklínače 2 ve 3D. Střílelo se také proti člence nejlepšího dívčího Counter Strike týmu ASUS Ladies. Tradičně byla k vidění overclocking show, kde se borcům okolo Flankera podařilo pokořit pomocí tekutého dusíku frekvenci procesoru 7GHz. Nechyběl ani DJ či možnost zakoupit si trička s herní tematikou od eSubaWear a občerstvení. O dostatek energie se pak postarala firma Monster, díky které byli všichni návštěvníci s VIP vstupem vybaveni jejich energy drinkem.Samotné zápasy nabídly atraktivní podívanou a nebyla nouze o napínavé momenty. Nadšené publikum vytvořilo společně s dvojicí komentátorů v zápasech opravdu bouřlivou kulisu, kterou bylo doposud možné sledovat pouze na zahraničních turnajích. Atmosféra byla skvělá a potvrdilo se, že profesionální hraní PC her se u nás stává stále populárnější zábavou. V průběhu finále diváci povzbuzovali své favority a odměňovali potleskem každou podařenou akci či dramatický moment.Finálový duel Quake Live nabídl opakovaní z premiérové sezóny a Kryštof „Krysa“ Černý v něm dokázal svou dlouhotrvající dominanci, když nedal svému soupěři Lukáši Chrtovi téměř žádnou šanci. Závěrečná bitva ve StarCraft 2 f byla zlatým hřebem celé akce a přinesla souboj obhájce titulu Jana „Rikytana“ Kusáka proti Tomáši „Harpnerovi“ Burštíkovi. Výhrou 3:1 si před domácím publikem vychutnal radost z vítězství Rikytan, který si společně s Krysou odnesli špičkové herní notebooky ASUS G74SX.

Video sestřih akce:

O společnosti ASUS:


ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony. Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

ASUS
Ondřej Třetina, PR & Marketing Specialist
+420 731 502 733
ondrej_tretina@asus.com

Relative PR
Tomáš Perman
+420 733 738 810
tomas.perman@relativepr.cz
N1kkatzu., Friday, 20/01/12 13:27
  Links
Detailní informace
Kompletní fotogalerie
 
comments (2)
 
 
pekne
zaujímavé
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed
 
  • 7.563 Users Online
  • 5.730.370 Registered Users
  • 2.477.920 Active Users
  • 1.228.600 Teams Total
  • 8.858 Matches Yesterday
  • 23.510.700 Matches Total
  • More stats
Searchtags

Electronic Sports League rendertime: 0.44s (not_cached) host: eslphp1