|

Co znajduje się w "Info i szczegóły"?

Każda liga i turniej posiadają własną stronę z danymi, która zawiera najistotniejsze informacje. Dotyczy to:

Leaguetype

Ladder: Trwający nieprzerwanie ranking drużynowy, do którego można się w każdej chwili zapisać oraz wypisać. Gracze samodzielnie wybierają i wyzywają swoich przeciwników.

Premiership: Istnieje ograniczona ilość drużyn. Zawodnik rozgrywa mecze zgodnie z ustalonymi wcześniej regułami. W ten sposób powstaje sezon posiadający swoje ramy czasowe - rozpoczęcie i zakończenie.

Puchar: Klasyczny turniej o strukturze drzewka. Puchar można rozgrywać wg systemów: "single elimination" oraz "double elimination". W "single elimination", gracz lub drużyna odpadają już po pierwszej przegranej, natomiast w "double elimination" dopiero w następstwie dwóch przegranych meczów.

Teamsize
W ligach drużynowych, wymagana jest minimalna liczba członków zespołu w celu zarejestrowania drużyny. Teamsize może również oznaczać maksymanlą liczbę zawodników w zespole, np. w ligach 2na2 wynosi ona dwóch graczy.

Match moving
Czy może zostać przesunięty/odroczony mecz? Jeśli tak, to na kiedy? Pierwsza data oznacza ile czasu wstecz możliwe jest przesunięcie meczu, druga data natomiast wskazuje ile dni na przód. Przykład:

2 dni 1 dzień, jeśli mecz jest ustalony na 20.03., to oznacza, że będzie można go rozegrać jedynie pomiędzy 18.03. i 21.03.

W ladderze można z reguły przełozyć mecz o dwa tygodnie wstecz i cztery do przodu.

Cancellation of a match
Czy jest możliwe skasowanie/anulowanie meczu? W ladderach jest to z reguły dozwolone, natomiast w pucharach i premiership już nie.

Close challenges
Jesli przeciwnik nie odpowiada na wyzwanie, zostanie ono skasowane po określonym upływie czasu. W niektórych przypadkach, za brak odpowiedzi przyznawane są punkty karne przeciwnikowi.

Auto confirm
Każdy wynik musi być potwierdzony przez obydwie uczestniczące w rozgrywce drużyny. Jeżeli tak się nie stanie, mecz zostanie zamknięty. Pole 'auto confirm' powiadomi Cię kiedy to nastąpi.

Auto-Away / -Kick
Nieaktywni gracze są usuwani z laddera po określonym czasie.
Zanim jednak to nastąpi, są oni oznaczenie jako "away" w celu pokazania, iż nie brali udziału w rozgrywkach od X czasu.

Protest period
W przypadku zamknięcia meczu obydwie drużyny mają określony czas na złożenie protestu.

Auto-Challenger
Wszystkie terminy dostępne dla Auto-Challenger'a. Dodatkowe informacje o module Auto-Challenger znajdziesz w osobnym FAQ: Jak działa Auto-Challenger?

Ascendants
Co tydzień, drużyna lub gracz mają możliwość awansowania z laddera do ESL Amateur Series (jeśli takie istnieją). W każdy czwartek o 8:00 prowadzący w ladderze otrzyma możliwość aktywowania za darmo konta Premium na okres trzech miesięcy. Po aktywacji konta Premium będzie miał możliwość dołączenia do rozgrywek EAS. (Więcej informacji na temat EAS).
 
  • 5.070 Users Online
  • 5.713.850 Registered Users
  • 2.467.480 Active Users
  • 1.223.630 Teams Total
  • 2.548 Matches Yesterday
  • 23.495.200 Matches Total
  • More stats
Searchtags

Electronic Sports League rendertime: 0.61s (not_cached) host: eslphp1